Έμβλημα Πολυτεχνείου Κρήτης
Το Πολυτεχνείο Κρήτης στο Facebook  Το Πολυτεχνείο Κρήτης στο Instagram  Το Πολυτεχνείο Κρήτης στο Twitter  Το Πολυτεχνείο Κρήτης στο YouTube   Το Πολυτεχνείο Κρήτης στο Linkedin

Νέα / Ανακοινώσεις / Συζητήσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΑΛΙΟΥΔΑΚΗ

  • Συντάχθηκε 30-04-2010 11:05 από Thekla Papadaki Πληροφορίες σύνταξης

    Email συντάκτη: tpapadaki<στο>tuc.gr

    Ενημερώθηκε: -

    Ιδιότητα: σύνταξη/αποχώρηση υπάλληλος ΜΠΔ.
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΘΗΝΑ !!
    Χθες 30-4-2010, ήταν η τελευταία ημέρα εργασίας στο Πολυτεχνείο Κρήτης της Διευθύντριας Διοικητικού, κας Αθηνάς Παλιουδάκη, αφού υπέβαλε αίτηση συνταξιοδότησης. Η κα Παλιουδάκη, για πολλούς η Αθηνά, ήταν από τους πρώτους υπαλλήλους στο Πολ. Κρήτης και ήταν ο άνθρωπος που «ίδρυσε» τη Δ/νση Διοικητικού αλλά και την πρώτη Γραμματεία τμήματος, του τμήματος ΜΠΔ. Χαρισματικός άνθρωπος, αλλά και με γνώσεις που θα τις ζήλευε και ένας νομικός, με εμπειρία χρόνων, πάντα έλυνε τις απορίες μας σε θέματα εκλεκτορικών (ήταν καταπληκτική!) σε φοιτητικά θέματα αλλά και σε θέματα που αφορούσαν τα μέλη ΔΕΠ. Εκτός όμως από την υπαλληλική ιδιότητα, η Αθηνά έδειξε ένα δυναμικό χαρακτήρα γεμάτο όμως ανθρωπιά, μεγαλοψυχία, ευαισθησία και καλοσύνη. Έχω πολλά να διηγηθώ από τη συνεργασία μου μαζί της που δεν μου φτάνουν πολλές κόλλες χαρτί να γράψω. Εκ μέρους πολλών συναδέλφων μου και όχι μόνο, θέλω να πω ένα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στη συνάδελφο ΑΘΗΝΑ που προσέφερε πολλά στο Πολυτεχνείο Κρήτης και σίγουρα η παραίτησή της θα μας αφήσει ένα δυσαναπλήρωτο κενό.
    Θέκλα Παπαδάκη
    Γραμματέας Τμήματος ΜΠΔ


© Πολυτεχνείο Κρήτης 2012